nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Blog

Jak znaleźć czas na naukę języka obcego? | 1 sierpnia 2020Odpowiedź wydaje się banalnie prosta. Zadzwoń pod numerem +48 513 005 762 w godz. 10-18:00 lub wyślij e-maila z informacją o tym kiedy masz czas i na jakim poziomie ostatnio się uczyła(e)ś wola@wola.com.pl
Dostosujemy się do Twojego kalendarza. Po umówieniu terminu, usiądź wygodnie w ulubionym fotelu, wybierz jeden ze swoich gadżetów i połączyć się z nami. Bycie cyfrowym uczniem i cyfrowym lektorem stało się faktem. Idziemy z duchem czasu! Wyprzedziliśmy nawet przepisy kodeksu pracy, nie wiadomo czy jesteśmy w domu, czy w pracy? Co prawda dostajemy wyższe rachunki za prąd, ale za to mamy więcej czasu dla Ciebie. Zapraszamy!

Kursy języków obcych

Lekcje języków obcych stały się bardziej interesujące niż wcześniej. Lektorzy mają dostęp do nieograniczonej liczby fascynujących materiałów. Nie chcę powiedzieć przez to, że dotychczasowe podręczniki były nudne, ale podczas lekcji przez internet, dzięki kilku kliknięciom myszką, możemy być dosłownie wszędzie i to „na żywo”. Dążymy do kontaktu z żywym językiem, ponieważ to jest nasza recepta na sukces.

Dwie grupy – uczniowie uczą swoich nauczycieli

Strona internetowa na której teraz jesteś istnieje od 20 lat, jednak lekcje odbywały się u nas w 99% stacjonarnie. Ten 1% to były zajęcia przez Skypa z rekonwalescentami lub z uczniami, którzy nie mogli dojechać na czas do szkoły. Pomimo podejmowanych przez nas prób, akcji reklamowych, promocji, Native Speakerów, nic nie było w stanie oderwać naszych słuchaczy od bezpośredniego kontaktu z lektorem. Internet przebijał się do szkoły bardzo wolno, wręcz ślamazarnie. Istnieje teoria, że utrata nauczycielskiej kontroli była głównym argumentem przeciw internetowi i komórkom w szkole. Ta teoria mówi o dwóch grupach. Z jednej strony: urodzeni w zdigitalizowanym świecie oraz entuzjaści cyfrowego postępu, z drugiej: sceptycy, poznający dopiero potrzebne do nauczania aplikacje. Od kilku miesięcy jednak trudno wyobrazić sobie lekcje języków obcych bez komputera, laptopa lub urządzeń mobilnych. To jest czas kiedy te obie grupy muszą zacząć wspierać się i działać razem. W naszej szkole, dzięki fajnym aplikacjom i kreatywnym lektorom, ten podział już się zatarł.

Autor: S. S.


Nowe technologie w nauczaniu języków obcych | 23 lipca 2020W obecnych czasach coraz więcej nauczycieli / lektorów decyduje się na wdrożenie nowoczesnych technologii do procesu nauczania. Szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa, wykorzystanie tych technologii stało się nieodzowne.

Co zatem możemy wykorzystać na lekcjach języka obcego? Oczywiście korzystając z takich urządzeń jak komputer / laptop, tablet czy nawet smartfon jesteśmy w stanie nadać zupełnie inny wymiar procesowi nauczania. Komunikatory takie jak Skype, Messenger czy Whatsapp , z którymi większość z nas jest zaznajomiona na co dzień , mogą teraz spełniać funkcje platform edukacyjnych. Ponadto możemy również skorzystać z popularnych ostatnio platform, takich jak ZOOM lub Office 365.

Istnieje wiele zalet nauki online. Dla osób, które mają stosunkowo mało przestrzeni czasowej jest to bardzo korzystne rozwiązanie - lekcje mogą odbywać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Uczniowie nie tracą czasu na dojazd , mogą umawiać się z lektorem po pracy lub przed. Dla uczniów w wieku szkolnym jest to forma rozrywki. Takie zajęcia z wykorzystaniem komputera czy smartfona stwarzają dodatkową motywację do nauki.

W swojej pracy lektora od dawna wykorzystuję nowoczesne technologie w celu urozmaicenia lekcji i zmotywowania uczniów. Bazując na licznych stronach edukacyjnych, np. LearningApps , Quizlet, pracuję z uczniami szkół podstawowych i średnich. Dla uczniów starszych proponuję strony internetowe zawierające zestawy tekstów na różnych poziomach, z możliwością szeregu ćwiczeń konsolidacyjnych.

Jak wiadomo nauka języka nie ogranicza się tylko do "tu i teraz"; ważnym czynnikiem jest stały kontakt z językiem pomiędzy zajęciami. W tym celu również możemy wykorzystać nasz komputer lub smartfon. Polecam tutaj takie aplikacje jak Duolingo lub Busuu, z których sama korzystam.

Podsumowując: jestem przekonana, że nowoczesne technologie pozostaną z nami na długo, nawet po zakończeniu pandemii. Część moich uczniów już zgłosiła taką gotowość: zamiast lekcji stacjonarnych, decydują się na lekcje przez internet. Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do podjęcia tego wyzwania już teraz.

Autor: K. R.


Zajęcia językowe online - czy warto? | 20 lipca 2020

Pandemia przyspieszyła decyzje o prowadzeniu zajęć językowych online. Wiele osób uważa, że to ostateczność i odkłada decyzję o zapisaniu się na kurs prowadzony za pośrednictwem komunikatora internetowego. Z pewnością zajęcia prowadzone przez Internet różnią się od regularnych zajęć w szkole, ale niekoniecznie na niekorzyść zajęć internetowych. Wprawdzie lista wad zawiera kilka pozycji, ale to zalety zdają się przeważać.

Wady

Do wad na pewno zalicza się brak aspektu społecznego lekcji, czyli osobistego kontaktu z lektorem i innymi uczestnikami, mniej zobowiązujący strój oraz brak konieczności wyjścia z domu i przemieszczania się do szkoły. Nie ma tu kontaktu z ludźmi, zwykłych codziennych sytuacji społecznych. Takie "wyjście" wprowadza zmianę w życiu, odrywa nas od codzienności, może być ważne dla dobrostanu osób o wysokiej potrzebie kontaktów społecznych.

Brak bezpośredniego kontaktu z lektorem i fizyczny dystans podczas lekcji online mogą wywołać poczucie, że takie lekcje są mniej ważne i mniej poważne niż w szkole - skoro nie ma obok mnie nauczyciela, nie muszę się starać. Takie rozprężenie wpływa na spadek motywacji do nauki i skuteczność.

Konieczne jest dobre łącze internetowe, aby lekcja przebiegała sprawnie.

To, co dzieje się w domu w czasie lekcji może niewątpliwie rozpraszać i utrudniać skupienie się.

Zalety

Czas poświęcony na dojazd do szkoły i przygotowanie się do wyjścia z domu można poświęcić na dodatkową powtórkę przerobionego materiału. Ponadto jesienią i zimą dojazd do szkoły bywa nieprzyjemny ze względu na pogodę i jest argumentem za przerwaniem kursu, więc zajęcia internetowe umożliwiają naukę bez konieczności marznięcia w oczekiwaniu na autobus.

Podróż zatłoczonym tramwajem/autobusem/metrem w czasie pandemii niesie ze sobą ryzyko zakażenia koronawirusem, więc unikanie transportu publicznego może być zalecane.

Nie przychodząc do szkoły nie narażamy się na kwarantannę, w razie gdyby ktokolwiek z kursantów lub lektorów okazał się zakażony.

Dzięki kamerom internetowym lektor i kursant widzą się, a zatem nadal mamy kontakt z człowiekiem, widzimy jej/jego reakcje i emocje. Może przez komunikator, ale to nadal rozmowa!

Termin zajęć online jest ustalany indywidualnie i można tak dopasować porę zajęć, aby zagwarantować sobie spokój i ciszę w domu.

Komunikatory pozwalają na łatwe i szybkie przesyłanie materiałów, dzielenie się przydatnymi adresami internetowymi, linkami i źródłami. Czat zachowuje wszystkie przesłane pliki i wiadomości, więc łatwo wrócić do materiału z wcześniejszych zajęć.

Owszem, nauczanie online ma wady, ale wydaje się, że to zalety powinny pomóc w podjęciu decyzji o udziale w zajęciach przez Internet. Zapraszamy!

Autor: J. Sz.

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego
Czy wiesz, że...

ZAPRASZAMY DZIECI - MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH NA KURSY JĘZYKOWE przez INTERNET - przez SKYPE lub MESSENGERA.

Prowadzimy kursy języka ogólnego, angielski w biznesie, przygotowania do egzaminów maturalnych, ósmoklasisty i certyfikatów.

Nauka języków przez Skype - czyli bez wychodzenia z domu. To działa! Jakie są zalety? Oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy - możliwość skupienia się tylko na lekcji - zajęcia mog? odbywać się z dowolnego miejsca na świecie.

Jedyne czego potrzebujesz, żeby uczyć się języków - to komputer, laptop, tablet lub smartfon z podłączeniem do Internetu.

Zajęcia indywidualne i w grupach 2-3 osobowych dostosowujemy do Państwa potrzeb. Terminy takich zajęć uzgadniamy z uczestnikami indywidualnie.


www.wolaonline.com.pl

więcej informacji o naszej szkole języków obcych znajdą Państwo także pod tym adresem