nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Nowe technologie w nauczaniu języków obcych | 23 lipca 2020W obecnych czasach coraz więcej nauczycieli / lektorów decyduje się na wdrożenie nowoczesnych technologii do procesu nauczania. Szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa, wykorzystanie tych technologii stało się nieodzowne.

Co zatem możemy wykorzystać na lekcjach języka obcego? Oczywiście korzystając z takich urządzeń jak komputer / laptop, tablet czy nawet smartfon jesteśmy w stanie nadać zupełnie inny wymiar procesowi nauczania. Komunikatory takie jak Skype, Messenger czy Whatsapp , z którymi większość z nas jest zaznajomiona na co dzień , mogą teraz spełniać funkcje platform edukacyjnych. Ponadto możemy również skorzystać z popularnych ostatnio platform, takich jak ZOOM lub Office 365.

Istnieje wiele zalet nauki online. Dla osób, które mają stosunkowo mało przestrzeni czasowej jest to bardzo korzystne rozwiązanie - lekcje mogą odbywać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Uczniowie nie tracą czasu na dojazd , mogą umawiać się z lektorem po pracy lub przed. Dla uczniów w wieku szkolnym jest to forma rozrywki. Takie zajęcia z wykorzystaniem komputera czy smartfona stwarzają dodatkową motywację do nauki.

W swojej pracy lektora od dawna wykorzystuję nowoczesne technologie w celu urozmaicenia lekcji i zmotywowania uczniów. Bazując na licznych stronach edukacyjnych, np. LearningApps , Quizlet, pracuję z uczniami szkół podstawowych i średnich. Dla uczniów starszych proponuję strony internetowe zawierające zestawy tekstów na różnych poziomach, z możliwością szeregu ćwiczeń konsolidacyjnych.

Jak wiadomo nauka języka nie ogranicza się tylko do "tu i teraz"; ważnym czynnikiem jest stały kontakt z językiem pomiędzy zajęciami. W tym celu również możemy wykorzystać nasz komputer lub smartfon. Polecam tutaj takie aplikacje jak Duolingo lub Busuu, z których sama korzystam.

Podsumowując: jestem przekonana, że nowoczesne technologie pozostaną z nami na długo, nawet po zakończeniu pandemii. Część moich uczniów już zgłosiła taką gotowość: zamiast lekcji stacjonarnych, decydują się na lekcje przez internet. Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do podjęcia tego wyzwania już teraz.

Autor: K. R.


Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego