Jak uczyć się czasowników nieregularnych? Część 2 | 30 kwietnia 2021
Dzisiaj wracamy do tematu nauki czasowników nieregularnych i przedstawiamy kolejne pomysły na usprawnienie zapamiętywania:
Karteczki samoprzylepne. Zamiast fiszek, na małych samoprzylepnych karteczkach (w różnych kolorach i kształtach) zapisujemy formy czasowników nieregularnych (kolorowym długopisem). Karteczki przyklejamy w widocznym miejscu i jak najczęściej czytamy zapisane słowa. Co kilka dni zmieniamy karteczki, ale też co jakiś wracamy do karteczek, które już wcześniej przykleiliśmy.
Tabela do wypełniania. Drukujemy pustą tabelę z 4 kolumnami i wpisujemy po jednej formie z każdego czasownika. Później uzupełniamy brakujące formy. Dzięki temu sposobowi wspomagamy zapamiętywanie pisowni. Ponadto, uczenie się jest tu podzielone na etapy, co bardzo pomaga w zapamiętywaniu materiału na dłużej.
Przepisywanie. Wariant poprzedniego sposobu, ale bez fazy uzupełniania. Jedynie przepisujemy słowa z listy czasowników wraz z formami.
Nagrania. Nagrywamy formy czasowników i odsłuchujemy, powtarzając je. Zaletą tej metody jest nauka „przy okazji”, wykonując inne czynności. Ten sposób szczególnie polecamy osobom, które często słuchają muzyki. Czasami warto zamienić muzykę na czasowniki :)
Bez względu na wybraną formę nauki, czasowniki i ich formy warto czytać na głos, za każdym razem zmieniać kolejność powtarzanych słów oraz skupiać się na tym, co czytamy. A teraz najważniejsze – czasowniki trzeba powtarzać regularnie. Życzymy wytrwałości!
Autor: J.Sz.
Informacje
Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:
+48 513 005 762
lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego