nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Lekcje indywidualne przez Skype - konwersacje | 6 kwietnia 2021

Minął ponad rok od kiedy przestawiliśmy szkołę na tryb zdalny.
Nie musieliśmy zbyt dużo zmieniać, ponieważ naszą ofertą od zawsze były zajęcia indywidualne angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i hiszpańskiego lub w małych 2-3 osobowych grupach.

Pojawiły się za to nowoczesne możliwości do prowadzenia zajęć. Skype sprawdził się w 100 %. Nic nie kosztuje i działa. Uczeń z nauczycielem mogą się widzieć i słyszeć. Lektor może czytać i poprawiać teksty na czacie już chwilę po ich napisaniu.

Na znaczeniu zyskują konwersacje one to one. Nauka jest bardzo łatwa i może odbywać się w każdym czasie i z każdego miejsca na świecie. Największą zaletą jest oszczędność czasu na dojazdach.

Kiedy zacząć konwersacje? Kiedy przyjdzie ten dzień? Im wcześniej, tym lepiej. Tylko dialog zmusi nas do szybkiej reakcji, do odpowiedzi w języku obcym. Jednocześnie lektor poprawi nasze błędy, a szczególnie wymowę. Utrwalanie błędów przez długi czas sprawia, że potem trudno jest je wyeliminować.

Z kim rozmawiać? Z lektorem i to od pierwszej lekcji!!! Myślę, że trzeba próbować, nawet jeśli nasz zasób słów jest jeszcze znikomy. Najlepiej ćwiczyć zwroty z naszego codziennego życia, ponieważ dzięki temu nauka staje się bardzo naturalna. Nawet początkujący mają tematy do rozmowy.

O czym rozmawiać? Rozmowa to są pytania i odpowiedzi. Naucz się w języku obcym opowiadać o sobie, to może być dobry wstęp do rozmowy. Opowiadanie o hobby, rodzinie, wakacjach, pracy zachęci każdego do pochwalenia się tym samym. Zapytaj o jedzenie w kraju twojego rozmówcy, a dostaniesz bezpłatną lekcję konwersacji. O polityce lub gospodarce porozmawiacie znając już struktury gramatyczne i słownictwo od poziomu B1.

Wchodź w każdą rozmowę! Mieszkasz w dużym mieście, obcokrajowców masz pod dostatkiem. W podróży lub na wakacjach jesteśmy prawie wszyscy. Każdy kontakt z językiem obcym jest darmową i najlepszą lekcją jaką możesz sobie wyobrazić. Jeśli masz opory, ćwicz ze swoim nauczycielem.

Udzielaj się na zajęciach! Nawet jeśli zajęcia prowadzone są z podręcznikiem, krok po kroku, to konwersacje zaczynaj od samego początku nauki.

Rozmawiaj z obcokrajowcami na każdym etapie nauki! Oczywiście trzeba poszerzać cały czas swoją wiedzę gramatyczną. Im wcześniej zaczniesz mówić, tym mniejsze ryzyko powstania bariery językowej i strachu przed odzywaniem się.
Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego