nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Lekcje indywidualne przez Skype - konwersacje | 6 kwietnia 2021

Minął ponad rok od kiedy przestawiliśmy szkołę na tryb zdalny.
Nie musieliśmy mocno zmieniać naszej oferty, ponieważ od zawsze znajdowały się w niej zajęcia z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i hiszpańskiego w formie indywidualnej lub prowadzone w małych 2-3 osobowych grupach.Pojawiły się za to nowoczesne możliwości do prowadzenia zajęć. Skype sprawdził się w 100 %, ponieważ nic nie kosztuje i świetnie działa. Uczeń z nauczycielem mogą się widzieć i słyszeć. Lektor może czytać oraz poprawiać teksty na czacie, już chwilę po ich napisaniu.Na znaczeniu zyskują konwersacje "one to one". Nauka jest bardzo komfortowa, może odbywać się w każdym czasie i z każdego miejsca na świecie. Największą zaletą jest oszczędność czasu na dojazdach.Niezmiennie, jeden z najważniejszych elementów lekcji języka obcego stanowią konwersacje.Kiedy zacząć konwersacje?

Rozmowy w języku obcym to kwestia, która zdecydowanie budzi najwięcej emocji, jeśli chodzi o naukę. Niestety wiele osób ma opory przed ćwiczeniami związanymi z konwersacjami. W niektórych przypadkach strach jest tak duży, że przekłada się na spowolnienie ich postępów.


Takie niepokoje bardzo często sprawiają, że padają pytania - Kiedy zacząć konwersacje? Kiedy przyjdzie ten dzień?Odpowiedź każdorazowo brzmi tak samo - im wcześniej, tym lepiej. W trakcie rozmowy uczniowie mają okazję dużo się nauczyć i opanować umiejętność swobodnego budowania zdań, a także wyrażania swoich opinii, poglądów czy emocji w nowym języku. Tylko dialog zmusi nas do szybkiej reakcji oraz udzielania odpowiedzi w języku obcym. Właśnie dlatego nie można ignorować tej ważnej kwestii.Również osoby, które odczuwają opory przed rozmawianiem w języku obcym, powinny jak najszybciej spróbować konwersacji. Gdy tylko zaczną, będą mogły przekonać się, że ćwiczenie konwersacji nie jest niczym strasznym i nie ma powodu do niepokojów.Ćwiczenie dialogów w obecności lektora jest bardzo ważne. Nauczyciel będzie poprawiać nasze błędy oraz korygować wymowę. Jest to bardzo ważne, ponieważ utrwalanie błędów przez długi czas sprawia, że potem trudno jest je wyeliminować. Właśnie dlatego warto od początku przyłożyć szczególną wagę do ćwiczenia konwersacji i zawczasu uniknąć jak największej liczby błędów.Konwersacje na lekcjach indywidualnych i w małych grupachStres przed rozmawianiem w obcym języku jest mocno związany z wielkością grup, w których się uczymy. Jedną z zalet lekcji indywidualnych lub prowadzonych w małych grupach zmniejszenie tego strachu. Najczęściej powodowany jest on obawą przed popełnieniem błędu na oczach pozostałych uczniów, nie nauczyciela. W związku z tym, gdy lekcje są prowadzone sam na sam z lektorem lub w niewielkiej grupie składającej się z 2-3 osób, ten czynnik nie występuje. Podczas takich zajęć panuje bardziej komfortowa i przyjazna atmosfera, dzięki czemu uczniowie dużo łatwiej mogą przełamać tę barierę.Z kim rozmawiać?
Z lektorem i to od pierwszej lekcji!!! Myślę, że trzeba próbować, nawet jeśli nasz zasób słów jest jeszcze znikomy. Najlepiej ćwiczyć zwroty z naszego codziennego życia, ponieważ dzięki temu nauka staje się bardzo naturalna. Nawet początkujący mają tematy do rozmowy.O czym rozmawiać?
Na rozmowę składają się pytania i odpowiedzi. Warto nauczyć się opowiadać o sobie w języku obcym, to może być dobry wstęp do rozmowy. Opowiadanie o hobby, rodzinie, wakacjach, pracy zachęci każdego do pochwalenia się tym samym. Gdy spotykasz obcokrajowca zapytaj o jedzenie w jego kraju - dostaniesz bezpłatną lekcję konwersacji. Od poziomu B1, gdy poznasz struktury gramatyczne i słownictwo, porozmawiasz o polityce lub gospodarce.Wchodź w każdą rozmowę!
Mieszkasz w dużym mieście? Obcokrajowców masz pod dostatkiem! W podróży lub na wakacjach jesteśmy prawie wszyscy. Każdy kontakt z językiem obcym jest darmową i najlepszą lekcją jaką możesz sobie wyobrazić. Jeśli masz opory, ćwicz ze swoim nauczycielem.Udzielaj się na zajęciach!
Nawet jeśli zajęcia prowadzone są z podręcznikiem, krok po kroku, to konwersacje zaczynaj od samego początku nauki.Rozmawiaj z obcokrajowcami na każdym etapie nauki!
Oczywiście trzeba poszerzać cały czas swoją wiedzę gramatyczną. Im wcześniej zaczniesz mówić, tym mniejsze ryzyko powstania bariery językowej i strachu przed odzywaniem się.
Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego