nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Postanowienia noworoczne | 28 grudnia 2020

Życzenia

Dzisiaj składamy Czytelnikom życzenia w językach naszej szkoły:

Merry Christmas and a peaceful New Year full of better days.

Fröhliche Weihnachten und ein tolles neues Jahr.

Joyeux Noël, bonne santé et excellente nouvelle année.

Życzymy naszym Kursantom radosnych Świąt i spokojnego Nowego Roku pełnego dobrych dni.Postanowienia noworoczne

W dzisiejszym poście wracamy do tematu strategii małych kroków w nauce języka obcego. Zbliża się 1 stycznia i zapewne wiele osób rozważa postanowienia noworoczne związane z językiem obcym. Zamiast niezbyt konkretnych celów, np. „w tym roku nauczę się języka angielskiego”, lepiej wybrać cele, które nie przerażają swoim ogromem i pozwalają w miarę łatwo określić sposób realizacji i jak sprawdzić, czy został osiągnięty. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na postanowienia noworoczne, które nie zniechęcają i można zacząć je realizować już 1 stycznia:

Jedno ćwiczenie z gramatyki/słownictwa dziennie. Jak zacząć? Z ostatnio przerabianego podręcznika należy wybrać temat i poszukać w Internecie ćwiczeń.

Jeden nagłówek wiadomości w wybranym przedziale czasu. Codziennie/co drugi dzień/raz w tygodniu należy przejrzeć nagłówki wiadomości na wybranej stronie internetowej, wybrać jeden, a najlepiej kilka, zapisać nagłówek, znaleźć tłumaczenie nowych słów, przykładowe zdania. Co kilka dni warto wrócić do wcześniej wypisanych słów. A nuż nagłówek zachęci nas do przeczytania całego artykułu? I kontakt z językiem zapewniony, a może jeszcze uda się zapamiętać nowe słowo?

Praca domowa odrobiona :)

Praca domowa odrobiona wcześniej niż 1 dzień przed zajęciami (lub wcześniej niż w dniu zajęć). Należy wybrać jeden dzień w tygodniu, najlepiej taki, który wypada w połowie okresu pomiędzy lekcjami.

Krótkie zadanie domowe do wykonania w określone dni. Tym razem praca domowa przygotowana przez lektorkę/lektora i rozłożona na 2/3 dni w tygodniu (oczywiście nie te, w które mamy zajęcia). Choćby to miało być „tylko” (naszym zdaniem) jedno ćwiczenie, „jedynie” krótka praca domowa, nagłówek wiadomości, najważniejsze to zacząć, a postanowienie, które nie zniechęca swoim rozmachem ma szanse na realizację.

Autor: J.Sz.Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego