nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Egzaminy - nowe wyzwanie | 29 sierpnia 2021

Egzaminy – nowe wyzwanie

Każdy z nas wcześniej czy później staje przed nowym wyzwaniem - egzaminem. Uczniowie szkoły podstawowej – przed egzaminem ósmoklasisty, maturzyści – przed egzaminem maturalnym. W dorosłym życiu również decydujemy się przystąpić do egzaminu potwierdzającego naszą znajomość języka ( np. FCE, CAE, TOEFL, Goethe-Zertifikat). W obecnych czasach potwierdzenie znajomości języka obcego certyfikatem jest często niezbędne w aplikowaniu o pracę, czy też w awansie zawodowym.

Przygotowując się do egzaminu musimy uwzględnić kilka aspektów. Na podstawie wytycznych poznajemy zakres leksykalny i gramatyczny, jaki jest wymagany na danym egzaminie, jak również, które sprawności językowe są testowane (czytanie, słuchanie, pisanie, mówienie). Następnie, musimy doskonalić nasze umiejętności w tym kierunku. Na pewno dobrą metodą jest zakup odpowiedniego repetytorium oraz przerobienie dużej ilości testów z poprzednich lat. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić sami, bez nauczyciela / lektora. To on/ ona pomoże nam w doborze materiałów, ukierunkuje nas pod kątem wymogów egzaminacyjnych, w końcu będzie naszym edukatorem w procesie uczenia się.

W naszej szkole od lat prowadzimy zajęcia przygotowujące do egzaminów na poziomie szkolnym, jak również egzaminów dla dorosłych. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, uzupełniających i wyrównawczych. Korzystamy z renomowanych repetytoriów (np. Teraz Egzamin Ósmoklasisty, Oxford Matura Trainer) , jak również z materiałów własnych. Staramy się ukierunkować uczniów, wyrównać zaległości oraz przygotować ich mentalnie do egzaminu; szczególnie tych najmłodszych, którzy stają przed pierwszym egzaminem w życiu. Prowadzimy również zajęcia dla dorosłych pod kątem egzaminów Cambridge ( FCE, CAE, CPE) oraz certyfikatów z innych języków.

Podsumowując, egzamin to wyzwanie, przed którym większość z nas musi stanąć w danym momencie naszego życia. Ważna jest tutaj motywacja, najczęściej tzw. instrumentalna. Nauczyciel / lektor może nam w tym doskonale pomóc. Wszystkich chcących zmierzyć się z tym wyzwaniem zapraszamy do współpracy.

Autor : K.R.


Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego