nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Zajęcia indywidualne i w grupie – wady i zalety | 2 marca 2021Osoby, które postanowiły rozpocząć naukę języka obcego, stają przed wyborem formy, w jakiej będą odbywały się zajęcia. Można zdecydować się na naukę indywidualną lub zajęcia realizowane w grupie. Każda z opcji ma swoje zalety oraz zwolenników. Obie realizowane są w naszej placówce, dlatego nasza oferta jest w stanie sprostać różnym preferencjom.


Nauka języka w grupie


Chociaż ta forma edukacji cieszy się dużą popularnością, ma swoje wady. Gdy pracujemy w grupie, musimy wybrać terminy zajęć, które będą odpowiednie nie tylko dla nas, ale również dla innych uczniów. W tym przypadku tempo nauki również nie jest dostosowywane jedynie do naszych potrzeb, ale także do innych kursantów.


Wybierając tę formę edukacji, musimy zaakceptować również fakt, że uwaga lektora nie będzie się w całości skupiać tylko na nas. Wyniki pozostałych kursantów będą miały przecież równie duży priorytet co nasze.


Podczas nauki w większym gronie, wiele osób boi się popełnienia błędu na oczach innych uczestników kursu, stąd mogą pojawić się opory przed wypowiadaniem się w języku obcym lub prezentacją swojej pracy. Na tle grupy może również dochodzić do konfliktów.


Jako organizatorzy kursów nauki języków obcych, jesteśmy oczywiście świadomi tych wszystkich problemów i robimy co w naszej mocy, by zniwelować ich negatywne strony. W jaki sposób to osiągamy?


Zajęcia grupowe są realizowane w niewielkim, 2-3 osobowym składzie, dzięki czemu lektor jest zawsze w stanie poświęcić uwagę każdemu z uczestników. Bardzo ważne, by każdy z uczniów miał świadomość, że czas wykładowcy jest poświęcany każdemu po równo.


Nasze grupy tworzymy wyłącznie z osób, które wcześniej się znały. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć powstawania konfliktów. Towarzystwo znajomych pozwala również wielu osobom ośmielić się i bardziej komfortowo używać języka obcego. Znajomi, którzy razem zapisują się na zajęcia, bardzo często razem pracują, chodzą do szkoły lub z innych powodów mają podobny grafik. Dzięki temu dużo łatwiej jest im znaleźć wspólny termin, w którym mogli poświęcić czas na zajęcia. W przypadku małych grup, złożonych ze znających się osób, wady nauczania w grupie mogą zostać praktycznie wyeliminowane.


o negatywnych stronach tego rozwiązania, nie można zapomnieć również o podstawowej zalecie, która sprawia, że taka forma edukacji cieszy się ogromną popularnością. Jest nią oczywiście atrakcyjna cena. W naszej placówce 55 minutowe lekcje w grupach 3 osobowych, kosztują jedynie 24 zł, a w grupach 2 osobowych 34 zł.


Nauka indywidualna


Alternatywą dla nauki w grupie jest wybór zajęć sam na sam z lektorem. Taka opcja to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że cała uwaga nauczyciela będzie skupiać się tylko i wyłącznie na nas. Również tempo przerabiania materiału oraz kwestie, na które położony zostanie największy nacisk, będą dostosowane do naszych potrzeb. W przypadku nauki samodzielnej, unikniemy również stresu związanego z używaniem nowych zwrotów na oczach innych uczestników kursu. Jest to zatem opcja zapewniająca dużo większy komfort psychiczny.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego