nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Gry i zabawy online: pomysły na urozmaicenie zajęć językowych | 12 listopada 2020W niniejszym poście chciałabym polecić dwie strony www, które można wykorzystać w trakcie zajęć językowych.


Pierwsza z nich - ABCYA!- jest przeznaczona dla dzieci od wieku przedszkolnego do końca szkoły podstawowej. Strona podzielona jest na poziomy; nawigując możemy wyszukać rozmaite gry, dotyczące liczb (NUMBERS), alfabetu (LETTERS) oraz słownictwa. Dodatkowo strona zawiera gry związane z popularnymi świętami (HOLIDAYS). Istnieje też możliwość stworzenia własnych materiałów, np. flash cards , krzyżowek lub prostych gier. Zadania są bardzo urozmaicone, od krzyżówek poprzez bingo lub memory do bardziej skomplikowanych. Moje doświadczenie w pracy z użyciem tej strony wskazuje na duże zainteresowanie uczniów taką formą nauki. Zachęcam lektorów uczących Young Learners do skorzystania z ww. strony w trakcie zajęć.


Druga strona dotyczy uczniów starszych. CROSSWORDS ARENA daje możliwość gry w Scrabble online. Po założeniu konta na stronie otrzymujemy możliwość gry z komputerowym graczem lub z innymi graczami, znajdującymi się online. Wśród graczy komputerowych mamy słynne nazwiska (np. Elvis, Shakespeare czy Oscar Wilde) ; w zależności od poziomu zaawansowania wybieramy jedną z tych osób. Natomiast klikając opcję „Find a random opponent”wybieramy sobie innego gracza online. Dla wszystkich miłośników gry w Scrabble jest to fantastyczna forma nauki poprzez rozrywkę. Jako nauczyciel i uczeń chętnie korzystam z ww. strony.


Podsumowując, przedstawione wyżej strony umożliwiają naukę języka w sposób bardziej luźny, dający możliwość zabawy i relaksu. Mogą być wykorzystane zarówno na lekcjach pod nadzorem lektora, jak i w pracy indywidualnej. W przypadku zajęć online, wystarczy udostępnić ekran lektorowi/uczniowi i można prowadzić zajęcia w oparciu o ww. materiały. W przypadku CROSSWORDS ARENA uczeń może grać ze swoim nauczycielem. Gorąco polecam ww. strony internetowe lektorom języka angielskiego!Autor: K.R.Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego