nauka języków w biznesie

kursy dla dorosłych

także dla dzieci

i kursy maturalne


Małe kroki w nauce języka obcego | 22 września 2020Doświadczenie znane wielu osobom uczącym się/planującym naukę języka obcego to najpierw wielkie plany, a potem stopniowa utrata motywacji. Doświadczenie podcinające skrzydła, bo skoro nie wytrwałam/wytrwałem w postanowieniu, po co zaczynać? Otóż warto zacząć bez wielkich planów, ale za to od razu. Już teraz zrobić coś, co przesunie nas w kierunku lepszej znajomości języka (zgodnie z podejściem Kaizen –małe kroki to klucz do wprowadzenia zmiany). Trzeba tylko znaleźć odpowiedź na pytanie, co już teraz mogę zrobić, żeby się czegoś nauczyć?


Oto przykładowe odpowiedzi – na dobry początek


Otwieramy podręcznik do nauki języka obcego, wybieramy nowe słówko i sprawdzamy w słowniku jego znaczenie, zapisujemy na małej kartce znaczenie, definicję w języku obcym, przykładowe zdania, bardziej zaawansowani mogą sami napisać zdanie z wybranym słowem. Później przez cały dzień zerkamy na karteczkę, aby nowe słowo utrwalić.


Dla osób w poziomie średniozaawansowanym i wyższym – przeczytać artykuł na wybrany temat (chociażby wiadomości z danego dnia), ponieważ częsty kontakt z językiem znacznie przyśpiesza naukę.


Skorzystać z pomocy słowników internetowych – wiele zamieszcza na swojej stronie internetowej „Słowo dnia” – procedura jak w pierwszym pomyśle.


Znaleźć ćwiczenie (gramatyka, słownictwo) na stronie internetowej i je zrobić.


Najważniejsze to zacząć i kontynuować. Nawet jedno zapamiętane słówko dziennie, jedno zrobione ćwiczenie dziennie to ważny krok ku lepszej znajomości języka.Autor: J. Sz.Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 513 005 762

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego